Portugalska stolica to wspaniałe atrakcje i cenne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie.

Nowoczesne oceanarium, wspaniałe punkty widokowe oraz place, które pozwalają cieszyć się pięknymi widokami - oto cechy, z którymi najczęściej kojarzone jest to miasto.

A co z zabytkami?

Jakimi perełkami architektury może każdego z nas oczarować Lizbona?

atrakcje turystyczne lizbony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto kilka obiektów, obok których nie można przejść obojętnie. Dla wielu z nas Lizbona to przede wszystkim port oraz miejsca, które związane są z wielkimi podróżnikami. Nic więc dziwnego, że tak wielu turystów zwiedzanie Lizbony zaczyna od wizyty w klasztorze Hieronimitów. Wzniesiony w początkach XVI wieku, ma przypominać o znanych podróżnikach oraz o ich największych sukcesach. Bohaterem najważniejszym jest tu Vasco da Gama, którego udana wyprawa do Indii stała się główną inspiracją do budowy klasztoru.

Na jakie zabytki w Lizbonie również warto zwrócić uwagę w trakcie zwiedzania tego miasta?

Z pewnością warto przyjrzeć się tak ciekawej budowli, jaką jest Wieża Belem. Wzniesiona w początkach XVI wieku, do dziś zadziwia swą formą. Efekt? Jest jedną z  najsłynniejszych budowli na terenie Portugalii oraz jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Lizbony.

Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście?

lizbona zabytki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portugalska stolica to piękne zabytki architektury sakralnej. Wielkim zainteresowaniem wśród turystów cieszy się tutejsza katedra, choć miłośnicy sztuki chętniej zaglądają do kościoła św. Rocha. Jest on uznawany za jeden z najciekawszych i najcenniejszych przykładów architektury barokowej, jakimi może się pochwalić Portugalia. Kościół ten zachwyca jednocześnie wspaniałym wystrojem wnętrza oraz wyposażeniem, w którym nie brak cennych dzieł sztuki sakralnej. Ta wyjątkowa pamiątka po jezuitach może oczarować każdego, warto jej zatem  poświęcić nieco więcej uwagi.