Kiedyś aby zostać fotografem ślubnym potrzebna była wieloletnia praktyka, doświadczenie wiedza. Dzisiaj wystarczy kupić dobrej klasy lustrzankę, dobre dwa obiektywy i wydajną lampę błyskową i – można już zostać fotografem ślubnym. Dzisiejszy sprzęt gwarantuje bardzo dobrą powtarzalną jakość zdjęć cyfrowych.

 

fotografia ślubnaAmatorowi zamawiającemu fotografa na ślub trudni jest odróżnić fotografa – profesjonalistę z kilkuletnim doświadczeniem od fotografa z kilkumiesięczną praktyką. Oczywiście można dostrzec różnice w kompozycji, kreatywności, dobrym ustawieniu się do wykonania zdjęcia oraz doborze optymalnej ogniskowej, optymalnej głębi ostrości itp. Obecnie w dobie internetu olbrzymią wiedzę można zdobyć przeglądając strony ze zdjęciami ślubnymi innych fotografów. Można spokojnie je analizować i wyciągać wnioski. Ta nauka nic nie kosztuje wystarczy poświęcić trochę czasu. Dzisiaj fotografowie ślubni nie tylko walczą o klienta ceną i jakością ale również dodatkowymi usługami. Wielu z nich oferuje tzw. fotoalbum czyli albumy fotograficzne w twardych eleganckich okładkach ze zdjęciami ślubnymi młodej pary. Takie foto albumy robią znacznie większe wrażenie na oglądających niż tradycyjne albumy z wklejanymi zdjęciami. Są inne i niepowtarzalne. Są drogie ale z drugiej strony stanowią wspaniałą pamiątkę na przyszłość. Wiele par decyduje się na zamówienie takiego albumy a zaoszczędzenie na czym innym. Coraz częściej fotografowie ślubni starają się sami wydrukować zdjęcia końcowe. Mają wtedy większą kontrolę nad ich jakością. Do niedawna skazani byli na współpracę z zakładami fotograficznymi posiadającymi drogie minilaby cyfrowe. Dzisiaj w zaciszu domowym szybko, powtarzalnie i w tej samej cenie można samemu wydrukować wysokiej jakości zdjęcia ślubne. Można je zabrać na wesele i wydrukować tam zdjęcia innym uczestnikom imprezy.


fotograf ślubnyUrządzeniem, które to umożliwia jest drukarka fotograficzna termosublimacyjna DNP DS40. Testowana przez wielu fotografów i najczęściej przez nich kupowana. Ponieważ zdjęcia ślubne wyszły ostatnio ze studia w plener fotografowie ślubni również sięgnęli po oświetlenie studyjne zasilane z akumulatorów. Połączenie różnorodności plenerów i dobrego profesjonalnego oświetlenia studyjnego zwiększa atrakcyjność zdjęć. Otwiera nowe możliwości. Buduje dobrą pozycję fotografa. Przy rosnącej konkurencji w fotografii ślubnej warto rozważyć nowe formy usług i realizacji sesji fotograficznych aby utrzymać się na tym rynku.